Bouzov - Rešovské vodopády

24. 5. 2013,  7. A,B
Začátek naší výpravy byl v brzkých ranních hodinách jako vždy u školy. Poměrně dlouho jsme cestovali autobusem po krásách Moravy až nádhernému hradu Bouzov. Počasí nám přálo, a proto jsme navštívili i areál pod hradem s dřevěnou replikou Trojského koně. Tento kolos váží cca 50 tun a my jsme měli možnost do něj vlézt jako za doby dobývání Tróje. Po tomto krátkém rozptýlení jsme zahájili prohlídku hradu i s jeho tajnou únikovou chodbou. Závěr prohlídky byl v malé expozici v podzemí nazvané Draci a drakobijci. Po malém občerstvení na nádvoří jsme došli k autobusu a pokračovali přes Uničov cestou k Rešovským vodopádům. Nejprve jsme z vyhlídky viděli celý vodopád, pak jsme kolem něj stoupali s vodou pod nohama a nakonec jsme různými lávkami a přechody došli až pod skálu, kde dříve zřejmě stával hrádek Rešov. Zkusili jsme na skálu vylézt bočními schůdnými cestami, ale ani zbytky, či náznaky hradu jsme nenašli - nakonec byl opuštěn už v 15. století. Cesta zpět kolem vodopádů byla už jen rozcvičkou. Nakonec jsme nasedli na autobus a cestou přes Opavu jsme v klidu a plni dojmů dojeli domů.

Mgr. Markéta Šalomonová, Mgr. Iveta Konečná a žáci 7.ročníků