banner
| úvodní stránka | e - stravování | e - ŽK | organizace šk. roku | ke stažení |

 

Sestavuji aktuální kalendář ...

 

 

Školní rok 2017/2018

Soutěž ve skocích přes švihadlo
Švihadlo nepatří mezi zapomenuté školní pomůcky. Třicet skokanů ze všech oddělení družiny se 9. října přihlásilo do soutěže. Velký zájem soutěžících, překvapil a potěšil pořadatelský tým děvčat ze čtvrtého oddělení. Připravě soutěže věnovali množství času a pečlivá příprava se pořadatelkám vyplatila. Plakáty, pozvánky na soutěž, diplomy dle vlastních návrhů a zpracování, ceny pro vítěze, organizační zajištění soutěže to vše bylo v rukách pořadatelského týmu. Vychovatelé zaujali  místa mezi diváky. Publikum vytvořilo parádní atmosféru a hlasitým povzbuzováním hnalo soutěžící k velkým výkonům.Všichni soutěžící ukázali zaujetí, nadšení a chuť do soutěže. Pár fotek zde.

Petr Urbánek

Můj drak letí do oblak. Více naleznete zde.

Školní rok 2016/2017

Talent234
Soutěžní odpoledne ve středu 27.9. se v družince neslo v duchu tance a zpěvu. S nápadem uspořádat soutěž pro družinu přišly děvčata z 5. A. Viktorie  Mrázková, Anna Žoričová a Nikola Vachtačíková.
Plakáty k akci, propagaci soutěžě, přihlášky, výroba cen pro účastníky, hudba, občerstvení pro soutěžící a porotu, příprava učebny k akci a úklid po skončení a další organizační záležitosti toto vše bylo v režii páťáků. "Zapojila jsem všechny páťáky z našeho oddělení a vše nám šlo pak rychleji", řekla Anička Zoričová k přípravám akce.
Vychovatelé od počátku dostali status čestných hostů a do ničeho nezasahovali.
Co se skrývá pod názvem Talent234? "Je to talentová soutěž pro druháky, třeťáky a čtvrťáky", odkryla tajemství názvu Viktorka. 
Co nám Talent234 ukázal? Celkem 11 vystoupení. Nezvyklé množství tanečníků z řad chlapců. Precizní vystoupení  a dobrou choreografii tanečnic. Chuť zpívat sólově nebo vícehlasně, s hudbou i bez ní. Nadšení a organizační schopností páťáků a chuť  bavit se u všech ostatních.

Petr Urbánek

Pár fotek...

Ekohrátky v družince
PET lahve jsou již běžnou součástí našeho života a setkáváme se s nimi na každém kroku. Ať už si jdeme koupit minerální vodu či jiný nápoj v PET lahvích. Nebylo tomu tak vždy. První PET lahve se objevily na konci 80. let minulého století. Každá PET lahev musí být logicky něčím uzavřena a to právě plastovými víčky. Použité PET lahve a jejich víčka třídíme a vhazujeme do žlutých kontejnerů na plast nebo je hned v našem případě spotřebujeme, tedy recyklujeme, vyrábíme z nich věci a chováme se tak šetrně k životnímu prostředí.
Právě družinka dostala tento úkol a krásně se ho zhostila. 1. družinková třída vymyslela PET chobotničky a tučňáky, 2. a 3. družinková třída vymyslela z PET víček  krásné obrázky duhy, květin, slunce a mraků  a 4. družinková třída vymyslela dokonce plavidla z PET lahví, která osobně odzkoušeli na bazéně. No, podívejte se sami, jak se jim to povedlo...
Vychovatelé družinky a Mgr. Jana Vidličková za EVVO

Zábavné odpoledne - Švihadlový turnaj. Více zde.

Zimní tvoření a výzdoba…

Vánoční výstavka prací našich dětí…

Soutěž "O nejkrásnější vánoční ozdobu"
Letošní vánoční ozdoby do městské soutěže základních škol pořádaných Magistrátem města Havířova byly tvořeny v barvách růžová, oranžová, zlatá a stříbrná. Naše děti vyrobily kapříky, skládané stromečky a hvězdičky z roliček papíru. Letos získaly všechny zúčastněné školy 1. místo, protože opravdu všechny ozdoby byly ty nejkrásnější. Byli jsme se s vybranými dětmi na nazdobený vánoční stromeček ve vestibulu magistrátu města podívat. Opravdu nádherný. 11. prosince jsme převzali diplom za 1. místo a věcnou odměnu - výtvarné potřeby a sladkosti z rukou pana náměstka pro sociální rozvoj Mgr. Daniela Vachtarčíka. Podívejte se.

Divadélko Smíšek
Letos nás naše oblíbené Divadélko Smíšek navštívilo v předvánočním čase. Přivezlo nám krásnou pohádku "Zasněžené Vánoce". Děti se opět aktivně zapojovaly do děje, pomáhaly Pejskovi udělat všechno pro to, aby Vánoce byly zasněžené. Že se představení všem moc líbilo, není třeba ani dodávat. Těšíme se zase brzy nashledanou. Více zde.

Čertovská nadílka
Už je to zase tady. V pátek 4. prosince nás v družince opět navštívil netrpělivě očekávaný Čert, Mikuláš a Anděl. Některé děti vzácnou návštěvu přijaly s nadšením, jiné, zejména malí prvňáčci s obavami. Jakmile však Mikuláš vlídně promluvil, strach z nich spadl a písničky, básničky a koledy zněly jedna za druhou. Zlobivcům pak pohrozil čertík peklem. Ti slíbili, že se polepší.  Andělka na vše bedlivě dohlížela a za odměnu dětem společně nadělili sladkou odměnu. Podívejte se.

Podzimní tvoření a výzdoba družinky. Více zde.

Pouštění dráčků… jak poletí ten můj?
Letos jsme si museli pěkné počasí na pouštění dráčků pěkně "vyčíhnout". Děti si své dráčky přinesly do družinky v pondělí 12. října, a jakmile se obloha umoudřila, naštěstí hned v úterý, vyrazili jsme všichni i s dráčky na hřiště sousedícího gymnázia. Pustili jsme se do souboje s větrem. Občas se nám nějaký dráček zamotal, ale starší kamarádi byli vždy připraveni pomoci. Měli jsme prima odpoledne. Podívejte, jak nám to létalo…

Školní rok 2015/2016

DRUŽINKA MÁ TALENT
Letošní tradiční soutěž našich šikovných dětí „Družinka má talent“ se nám opět velmi vydařila. Svá vystoupení si samy připravily děti všech čtyř oddělení. Boj o pozice vítězů byl velmi dramatický a dětská porota měla opravdu těžkou práci vybrat ty nejlepší. Souboj to byl velmi vyrovnaný a každé vystoupení bylo odměněno bouřlivým potleskem nadšeného publika. A kdo nakonec stanul na stupních vítězů?

1.místo - taneční vystoupení "Pomáda"                        děti 2. třídy

Ema Dokoupilová, Kuba Hanák, Bára Kročková, Vojta Žvak, Káča Porembská, Miki Žáček, Míša Kutiová a Honzík Peklanský

2.místo - dramatizace pohádky "Šípková Růženka"    děti 3. třídy

Niky Vachtarčíková, Anička Žoričová, Naty Díková, Sára Kašíková, Bea Kominková a Viky Mrázková

3.místo - zpěv vlastní písně        Davídek Slonina           1. třída
3.místo - taneční vystoupení                děti 4. třídy

Naty Mikesz, Eliška Beranová a Simonka Muczková       

Ještě jednou všem blahopřejeme a těšíme se na nová vystoupení zase za rok. Pár fotek…

DIVADÉLKO SMÍŠEK
Po roce mezi nás opět zavítalo oblíbené Divadélko Smíšek. Děti se už nemohly dočkat nového představení s názvem "Indiánská pohádka". Opět aktivně spolupracovaly s herci a jejich maňáskovými hrdiny, fandily jim při plnění těžkých úkolů a zapojovaly se do děje. Naučily se indiánský taneček a také indiánský pozdrav "atanahu". Představení bylo opravdu úžasné, bouřlivý potlesk na závěr a hlasité "atanahu" mluvily za vše. Těšíme se zase někdy příště, třeba o Vánocích… Více zde.

DEN ZEMĚ
Také v družince jsme si připomněli Den Země. Povídali jsme si o tom, proč a jak musíme o svou Zemi pečovat, aby nám přinášela radost a byla stále krásná. A co z přírody děti namalovaly a vytvořily si můžete prohlédnout zde.

Velikonoce ve školní družině. Více zde.

Paní Zima nás konečně potěšila a nadělila nám sněhovou peřinu. Vyrazili jsme ven. Vzali jsme sněhové dopravní prostředky–boby, sáně, talíře, sáčky… prostě vše, co jezdí na sněhu. Užili jsme si parádní "bobovačku" a "koulovačku", děti stavěly sněhuláky a dokonce i sněžné křeslo pana Zimy. Dětem se tváře krásně zbarvily do červena mrazíkem a sluníčkem. Zima je prima, hlavně, když sněžíííííííííí…. :-) Více zde.

Výzdoba školní družiny. Více zde.

Vánoční výstavka prací našich dětí… Více zde.

Soutěž "O nejkrásnější vánoční ozdobu"
I letos jsme se zúčastnili soutěže pořádané Magistrátem města Havířova "O nejkrásnější vánoční ozdobu". Stupně vítězů nás sice minuly, ale nám to nevadilo. Těšilo nás, že naše výrobky přihlášené do soutěže zdobí vánoční strom v aule magistrátu. Byli jsme se tam podívat…

Mikuláš v družince
Je pátek 5. prosince 2014. Děti dobře vědí, jaký je dnes den a s napětím očekávají, zda nás v družince navštíví čert s Mikulášem a andílky. A dočkaly se! Společně jim zpívaly koledy, ty odvážnější dokonce dobrovolně zapěly krásnou písničku, či zarecitovaly básničku. „Zlobivci“ slíbili, že se opravdu polepší… Každý pak na závěr dostal sladkou odměnu. Podívejte se…

BARVY PODZIMU – barevný týden letos proběhl v týdnu 13. 10. – 17. 10. ve všech čtyřech odděleních naší družinky. Děti chodily každý den vystrojeny v jiné barvě, která byla pro daný den aktuální, vyráběly výrobky na společnou výstavku a celý týden byl věnovaný podzimu. Děkujeme dětem i rodičům za jejich snahu, aktivitu a spolupráci na této akci. A že to všechny moc bavilo, uvidíte zde…

Školní rok 2014/2015

VESELÉ NEBE S DRÁČKY – naše první akce v novém školním roce 2014/2015 se nám velmi vydařila, krásně nám svítilo sluníčko a foukal příznivý vítr. Děti si přinesly své krásné dráčky a začaly nadšené hrátky podzimu. A jak nám dráčci létali?Podívejte se

AKCE ŠKOLNÍCH DRUŽIN MĚSTA HAVÍŘOVA
Dne 5. 6. 2014 proběhla na ZŠ Mládežnická sportovní a vědomostní soutěž na téma „Pravěk“. Naši žáci se umístili na krásném 7. místě a přinesli si malou odměnu. Všem zúčastněným dětem děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Pár fotek…

DRUŽINKA MÁ TALENT
Dne 30. 5. 2014 proběhla v naší družince oblíbená tradiční soutěž „Družinka má talent“. Všichni soutěžící byli úžasní, proto dětská porota měla velmi těžkou práci spravedlivě všechny ohodnotit. Výherci získali diplom, fidorkovou medaili a sladkou odměnu, ani ostatní zúčastnění nepřišli zkrátka.  Velké díky patří Tomovi Peklanskému, který perfektně zvládl roli DJ, zajistil a pouštěl hudbu všem vystupujícím. A kdo jsou vítězové?

  1. místo    Natálka Mikesz - 3. B. taneční vystoupení
  2. místo    Kristýnka Chlebová - 4. A. zpěv
  3. místo    Simonka Muczková - 3. B. hra na klavír

Znovu tleskáme všem dětem, které se zúčastnily, a sami si připravily svá vystoupení. Těšíme se zase na příští rok. Pár fotek…

Keramika nejstarších dětí. Více zde.

V pondělí 26. května 2014 navštívilo naši družinku Divadélko Smíšek s představením „Popletená pohádka“. Děti se za spolupráce herců a zvířecích maňásků zapojovaly do příběhu, odpovídaly na otázky a na závěr se dokonce naučily i veselou písničku. Po té je herci odměnili malou sladkostí. Všem se představení velmi líbilo. Pár fotek…

FLORBALOVÉ UTKÁNÍ NAŠÍ DRUŽINKY
Dne 12. 5. 2014 proběhla v naší tělocvičně soutěž čtyř smíšených týmů školní družinky. Na 1. místě se umístilo červené družstvo pod vedením kapitána Toma Haničáka, na 2. místě modré družstvo Toma Peklanského, 3. místo obsadil žlutý tým Toma Kročka a čtvrté skončilo družstvo zelených Toma Berky.  Ačkoli zlatá medaile může být jen jedna, vítězové jsou všichni, protože hráli se zápalem a obrovským nadšením. Těšíme na další družinkový turnaj. Více…

NÁVŠTĚVA ASISTENČNÍCH PEJSKŮ V NAŠÍ DRUŽINCE
V pondělí 5. 5. 2014 proběhla pro děti akce v tělocvičně školy. Představily se jim psovodkyně i se svými asistenčními pejsky, kteří se věnují CANISTERAPII(léčebný kontakt psa a člověka). Děti si vyslechly, jak tito pejskové pomáhají různě postiženým lidem a sami si vyzkoušely jejich poslušnost i blízký kontakt. Na závěr pejsek Jerry přinesl v tlamičce velký balíček sladkostí  a také naše děti předaly malé dárečky z keramiky a některé dokonce přinesly sami od sebe psí dobrůtky. Pár fotek...

DEN ZEMĚ V NAŠÍ DRUŽINCE
Celý měsíc duben jsme se s dětmi věnovali otázkám životního prostředí.  Nejstarší děti malovaly ve skupinkách obrázky týkající se naší planety, které jsme umístili na panely u hlavního vchodu. V pátek 25. 4. 2014 také mladší děti malovaly křídami na chodníku a paní vychovatelky vyhodnotily jejich nápady a návrhy. Starší děti se vydaly do lesa v rukavicích a s igelitkami třídit odpad. Milým překvapením bylo zjištění, že v lese je docela čisto a u studánky nás v čisté vodě přivítaly žáby. Jedna igelitová taška s krabicí plnou laskomin, kterou při úklidu objevila SÁRA Opálková, nás tedy obzvlášť potěšila. Zřejmě odměna za snahu mít pěkné místo, kde si hrajeme. VÍCE…

Během února a března, tedy v období, kdy se děti střídaly na ozdravných pobytech na Bílé v hotelu Ebeka, jsme se v družince opět pustili do výzdoby chodeb a umýváren. Potřebovali jsme k tomu kartonové krabice, víčka z PET lahví, lepidlo, temperové barvy a hlavně nadšení, které dětem opravdu nechybělo. Na krásné rybičky, želvičky a další pohádkové postavičky, které jsme z nich vytvořili, se může podívat zde.

Když jaro zaťuká... Podívejte se s námi...

PANÍ ZIMA A JEJÍ ROZMARY
Jednou jako sněhové vločky, podruhé zase jako zářící hvězdičky a což teprve zimní vánice? Sami si prohlédněte fantazii některých dětí a rodičů a jejich úžasné nápady. Nejkrásnějším dnem byl ovšem čtvrtek 19. prosince. Děti přinesly nádherně zdobené maminčino cukroví, společně jsme nachystali stoly, rozsvítili svíčky a některé děti si připravily krásný vánoční program. A konečně došlo na Ježíška a rozdávání dárečků, celý týden byly pro děti ve všech odděleních pod stromečkem ohromným lákadlem…
…A TEĎ UŽ JEN ZBÝVÁ VÁM VŠEM POPŘÁT KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2014. Podívejte se...

VÁNOČNÍ VÝSTAVKA PRACÍ NAŠICH ŠIKOVNÝCH DĚTÍ. Podívejte se...

Přihlásili jsme se do městské soutěže „ O nejkrásnější vánoční ozdobu“. Vyhráli jsme sice jen „cenu útěchy“, ale myslíme si, že naše ozdoby byly nejkrásnější a rozzářily celý vánoční strom v aule Magistrátu města Havířova. Více…

MIKULÁŠ V DRUŽINCE
Ve čtvrtek 5. prosince přišel mezi nás Mikuláš s čerty a andílky. Děti zpívaly koledy, recitovaly básničky a slibovaly vzorné chování až do konce školního roku. Na závěr obdrželo každé oddělení sladkou dobrotu z košíčku. Více...

Letošní barevný týden v družince se opět velmi vydařil. Děti se s nadšením předháněly, kdo bude mít nejvíce barevných doplňků. Příjemným nápaditým překvapením žlutého dne bylo například občerstvení od Nikolky, která dětem připravila jednohubky z piškotků a banánů, mňam! Barevný týden nám zpestřili barevní dráčci na obloze. Více...

V rámci akce „Čistý vzduch – je to na nás“, Evropského týdne mobility 16. 9. – 22. 9. 2013 a Evropského dne bez aut 20. 9. 2013 jsme si dětmi povídali o vztahu k životnímu prostředí a proč je pro nás čistý vzduch tak důležitý. Učili jsme se rozpoznávat a třídit odpad jak do barevných kontejnerů, tak i do označených odpadkových košů v jednotlivých odděleních ŠD.
K tomuto děti tématu namalovaly spoustu krásných obrázků. Více...

DRUŽINKA MÁ TALENT OČIMA DĚTÍ
Dne 7. 6. proběhla v naší družince soutěž ve hledání budoucích talentů. Děti si sami připravily svůj vlastní program. Více...

ŠIKULKY A ŠIKULOVÉ V KERAMICKÉ DÍLNĚ
Veselá jarní nálada se přenesla i do naší umělecké tvorby. Děti navštěvující keramický kroužek tvořily z hlíny domácí zvířátka, slony pro štěstí a další výrobky. Výstavku zdařilých prací  malých  umělců  zdobí kromě keramiky i malovaná květinová sluníčka a motýlci na panelech. Více…

DUBNOVÉ DNY BEZPEČNOSTI
Celý měsíc se jednotlivá oddělení věnovala dopravní výchově. Děti poznávaly dopravní značky, řešily dopravní situace, učily se na křižovatce správně přecházet přes přechod pro chodce a malovaly obrázky k různým tématům, které si můžete prohlédnout na naší výstavce. Více...

KOUZELNÍK WALDINI V DRUŽINCE
Ve středu 17. 4. nás navštívil kouzelník WALDINI. Jeho vystoupení plné kouzel a magie děti zcela očarovalo, a když se mu na rukávu nečekaně objevila bílá živá holubička, jako by se náhle zastavil čas.  Nadšený výraz v dětských tvářích již kromě bouřlivého potlesku nepotřeboval žádný komentář. Na závěr si děti odnášely zajímavá zvířátka z nafouklých balónků.

Více...

Podívejte se, jak jsme spolu s dětmi vyzdobili nevýrazné chodby naší družinky. Stačily nám k tomu větší kusy kartonu, temperové barvičky a víčka z pet lahví, která děti stále aktivně sbírají. Malování je ohromně bavilo, nechybělo jim nadšení a práce jim šla skvěle od ruky.  Na své výtvory jsou náležitě pyšné, ostatně, co vy na to? Více...

Velikonoce ve školní družině. Více…

 

Kontakty

Základní škola Havířov-Podlesí
F. Hrubína 1537/5
Havířov-Podlesí
736 01

Telefon
Škola:
597 578 975
736 727 494
Jídelna:
597 578 976
737 117 018

E-mail:
sekretariat@zshrubina.cz

IČO: 61988723
IZO: 102156964

Mapa a GPS

 

Užitečné odkazy

kraj Moravskoslezsky

ministerstvo školství