Středověk, hradby, mučení, Bílá paní … s tím se setkali žáci 8.A dne 21.5.2013 na prohlídce Slezskoostravského hradu. Seznámili se se třemi atraktivitami Výstaviště na Černé louce – Sklepem strašidel, městečkem miniatur – Miniuni a Slezskoostravským hradem, který si po přechodu Hradní lávky do detailu prohlédli.  Zjistili, na jaké části se hrad dělí, viděli hradní kapli, kovárnu, dřevořezby, panenky v krojích různých oblastí České republiky, akvária sladkovodních ryb, čarodějnice ve sklepení, ale také mučírnu s  nástroji, která je zaujala nejvíce.  Povykládali jsme si stručně o okolí, historii hradu  a  dvou významných pověstech. Na řadu přišla i soutěž. Kdo nejvíce naslouchal a zapojil nohy do běhu, zvítězil. 1. místo získala skupina pěti děvčat: Tereza Schneebergerová, Barbora Vicherková, Markéta Mrázová, Natálie Hadašová a Veronika Levá. Po soutěži jsme všichni přeběhli přes Hradní lávku k městečku miniatur – MINIUNI, kde nás čekala třída 5.A vracející se z prohlídky planetária. Prozkoumali jsme areál, kde byly rozmístěny zmenšeniny Eiffelovy věže, Šikmé věže v Pise, Staroměstské radnice a jiných významných staveb. Někteří objevili atrakci „ dobývání hradu “, a tak se dostali do doby bojovníků ve středověku. S děly a balónky si zahráli na dobyvatele.

Mgr. Jana Postulková, Mgr. Daniela Kálová, Mgr. Dagmar Mrázová