Exkurze „KARTOGRAFIE A MY“

Dne 7.2. 2013 jsme zamířili autobusem do Ostravy na Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity a to konkrétně na katedru fyzické geografie a geoekologie. Přijeli jsme k nově zrekonstruované moderní budově, kde na nás na vrátnici čekal organizátor exkurze – vysokoškolský profesor Ing. Radek Dušek, Ph.D.  Byli  jsme vedeni do posluchárny a cestou jsme spatřili spoustu zvláštních exponátů - například modely lidského těla. V posluchárně nám byly představeny různé druhy map. Mnohé jsme znali, ale přesto nám některé byly dosud cizí.  Po vyprávění a prezentaci nás rozdělili na 2 skupiny.  Každá skupina šla jinam, poté jsme se vystřídali. Čekalo nás další povídání a krátký testík, který jsme samozřejmě všichni  zvládli. Nakonec jsme  vstoupili  do počítačové učebny, kde jsme se seznámili s programy, které na škole nemáme. Vyhledávali jsme různé informace, dívali se na svět z ptačí perspektivy, či úplně z blízka na jednotlivé objekty. To bylo pro nás něco nového. Tato exkurze se nám velmi líbila, protože jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí.

Třídy  6.A a 6.B